תחומי עיסוק

משרד עורכי הדין ארבוס, קדם, צור מתמחה במתן מענה משפטי, ייעוץ משפטי וליווי לקוחות במגוון תחומי עיסוק.
כל אחד מעורכי הדין השותפים במשרד עומד בראש תחום בו הוא מתמחה ויחד איתו, נותנים מענה מקצועי ומקיף,
צוות עורכי הדין של המשרד.

ליטיגציה מסחרית עסקית

ייצוג בבית המשפט ובבוררויות בתביעות חוזיות ודיני חיובים. אנו מייצגים חברות, עסקים ואנשים פרטיים כתובעים או כנתבעים בתחומים אלו בערכאות השונות. משרדנו מתייחד בניהול תביעות מורכבות מתוך חשיבה משפטית יצירתית.
עו"ד אריה ארבוס, העומד בראש תחום ליטיגציה מסחרית עסקית במשרד, בעל ידע רחב במגוון תחומי המשפט הנושקים לתחום זה, ומאמין כי חשיבה יצירתית יכולה ליצור הצלחה בתביעות מורכבות.
עורכי הדין הנוספים העוסקים בתחום זה:
עו"ד אוריאל בירנבאום   |   עו״ד יהודה לוזון

נזיקין וביטוח

רשלנות רפואית, תאונות דרכים, נזקי גוף בבית או בעבודה ונזקי רכוש, תביעות פוליסות ביטוחי חיים, בריאות, פנסיה וסיעוד הם מצבים משפטיים שבדרך כלל תופסים את האדם בזמן לא מוצלח. לקושי האנושי מצטרפת סוגיה משפטית.

משרדנו מעניק שירות משפטי בתביעות ביטוח ותביעות נזיקין שונות באופן המקצועי והרגיש ביותר. בהליכים אלו נעזר צוות המשרד ברופאים מן השורה הראשונה, שמאים, חוקרים ואנשי מקצוע נוספים הנבחרים בקפידה ומתאימים לערכי המשרד. משרדנו מנהל בהצלחה תיקים תקדימיים בתחומים אלו.
עו"ד ברק קדם העומד בראש תחום נזיקין וביטוח ועוסק שנים בתחומים אלו, מעניק ליווי וייעוץ משפטי ללקוחות המשרד מתוך חתירה לסייע לאדם הפרטי בשעותיו הקשות בהתמודדות מול תאגידי הענק.

עורכי הדין הנוספים העוסקים בתחום זה: עו"ד אריאל חיומי  

ליווי עסקאות מקרקעין

עולם עסקאות נדל"ן הוא עולם מגוון המצריך היכרות מעמיקה וחשיבה יצירתית במטרה להביא ללקוח מקסימום תועלת כלכלית. הייעוץ המשפטי הכלול בתחום המקרקעין כולל ליווי וייצוג ללקוחות פרטיים ברכישה מקבלן או עסקאות יד שניה; ליווי וייצוג יזמים וקבלנים כולל ליווי בנקאי; ליווי קבוצות רכישה והתארגנויות שונות בתחום; תמ"א 38; תוכניות פינוי בינוי; מיסוי מקרקעין; עסקאות שותפים ופרצלציה.

עו"ד דוד צור עומד בראש תחום מקרקעין ועוסק בליווי משפטי, ייעוץ משפטי וייצוג בעסקאות השונות מתוך אמונה כי עולם המשפט נועד לשרת את העסקה הכלכלית ועל כן נדרשת הבנה מעמיקה של העסקה הכלכלית על מנת לתפור לה את החליפה המשפטית המיטבית.

תאגידים ודיני עבודה

החל מהקמת העסק ובכל שלבי הפעילות, נזקקים בעלי העסקים לייעוץ משפטי עסקי בהליכים שונים ורבים, בינם לבין עצמם וביחסיהם עם עובדים, לקוחות וספקים. משרדנו מתמחה בייעוץ משפטי לעסקים הכולל: ייעוץ בדיני עבודה, הסכמי שותפות, הסכמי מייסדים, הקמת תאגידים ובנייה נכונה של הממשל התאגידי. לאחר תהליך ההקמה ובמידת הצורך מלווה צוות המשרד תהליכים בתוך החברה, ליווי מנכ"לים, חברי דירקטוריון עמידה מול עובדים ועוד. משרדנו מעניק ייעוץ שוטף לחברות, אגודות שיתופיות, עמותות, מוסדות חינוך ועסקים קטנים.

עו"ד דוד צור עומד בראש תחום זה ומרכז את השירות שנותן משרדנו ללקוחותיו, מתוך אמונה כי בניית התאגיד בצורה נכונה מבחינה משפטית והטמעת הידע המשפטי הרלוונטי בנהלי העבודה של התאגיד, ימקסמו את מטרות התאגיד.
עורכי הדין הנוספים העוסקים בתחום זה: עו"ד אריה ארבוס 

ייצוג בבוררות על פי דין תורה

עולם המשפט העברי – תחום התופס תאוצה רבה בשנים האחרונות – דורש התמחות בפני עצמה. ייצוג בבוררות מול דיינים הדנים על פי דין תורה מחייב היכרות מעמיקה עם עולם המשפט העברי, לצד היכרות עם עולם המשפט האזרחי. תחום זה הוא ייחודי למשרדנו המאופיין בצוות עורכי דין בעלי ידע תורני, וניסיון רב בייצוג בפני בתי דין חרדיים ודתיים לאומיים.

עו"ד ברק קדם העומד בראש תחום ייצוג בבוררות על פי דין תורה, הוא בוגר בית מדרש לדיינות, הצטיין במבחני הדיינות של הרבנות הראשית.

עורכי הדין הנוספים העוסקים בתחום זה: עו"ד אריה ארבוס  |  עו"ד הרב נתנאל עובד
הרב יהודה מעטוף

דיני יהודה ושומרון

ביהודה ושומרון חלים בערבוביה הדין העות'מאני, הירדני, תחיקה צבאית וחלקים מהדין הישראלי. עובדה זו דורשת הכירות ייחודית עם תחום זה, בעת ביצוע כל פעולה משפטית הנוגעת לאזור זה. היכולת לייצג ולייעץ בעניינים משפטיים הקשורים ביהודה ושומרון מחייבת היכרות מעמיקה עם השטח, היכרות עם עולם המשפט החל באזור על רבדיו השונים והיכרות עם כללי המשפט הבינלאומי הפומבי והפרטי. משרדנו הוא מהמשרדים הבודדים המתמחים בדין החל ביהודה ושומרון. הוא מייצג הן ביחסים שבין הפרט לרשויות באזור והן ביחסים שבין הפרטים לבין עצמם.

עו"ד אריה ארבוס העומד בראש תחום זה, מתמחה בדין החל ביהודה ושומרון ומלווה משפטית הן אנשים פרטיים והן רשויות ציבוריות. הוא בעל ניסיון בייצוג בתחום זה בפני בג"ץ, בית המשפט לעניינים מקומיים באיו"ש והמנהל האזרחי.

עורכי הדין הנוספים העוסקים בתחום זה: עו״ד יהודה לוזון 

משפט מנהלי

ההתמודדות מול רשויות ציבוריות, היא תחום משפטי הדורש היכרות מעמיקה עם דיני המשפט המנהלי ורצון אמיתי להגן על הפרט מפני הרשויות. עתירות לבג"ץ, לבתי משפט מנהליים והליכים מנהליים נוספים מנוהלים על ידי צוות המשרד במקצועיות ומסירות עד להגעה לתוצאה מיטבית.

עו"ד אריה ארבוס, בעל ניסיון בייצוג בהליכים מנהליים וידע נרחב בתחום המשפט המנהלי, עומד בראש תחום המשפט המנהלי ומציע ללקוחות המשרד ליווי, הדרכה וייצוג עד להשגת היעד.

עורכי הדין הנוספים העוסקים בתחום זה: עו״ד יהודה לוזון

אייקון משפחה

דיני משפחה

תחום דיני המשפחה הוא תחום מורכב ומקיף הכולל תביעות גירושין, קביעת משמורת והסדרי ראייה, מזונות, חלוקת רכוש, הסכמי ממון, תביעות שלום בית, תביעות אבהות, אלימות במשפחה, ירושות צוואות ועזבונות. בהיבטים רבים של דיני המשפחה החיל החוק הישראלי את הדין הדתי. על כן, היכרות עמוקה עם הדין הדתי מסייעת מאוד הן בבתי המשפט לענייני משפחה והן בבתי הדין הרבניים.

עו"ד הרב נתנאל עובד, ראש תחום דיני המשפחה במשרד, בעל היכרות עמוקה עם דיני המשפחה הן מהזווית המשפטית בהיותו עו"ד המייצג במשך שנים רבות בבתי המשפט ובבתי הדין, והן מהזווית ההלכתית-דתית מתוקף הסמכתו לרבנות על ידי הרבנות הראשית לישראל, כהונתו כרב יישוב והליווי שהוא מעניק למשפחות בקהילתו. היכרות זו עם דיני המשפחה מזוויותיהם השונות מהווה יתרון חשוב בהתדיינויות בין הצדדים. עו"ד הרב נתנאל עובד רואה חשיבות רבה בהתנהלות מכובדת, אוהדת ואמפתית כלפי הלקוח ומשפחתו המצויים בשעתם הקשה, ומעניק ללקוח ליווי תומך ורגיש בכל ההליכים המשפטיים.

 

תביעות טרור

ייצוג בתביעות טרור כנגד הרשות הפלסטינית. משרדנו מייצג מספר רב של נפגעי טרור ישראלים ומספר רב של משתפי פעולה עם ישראל בתביעות כנגד הרשות הפלסטינית. משרדנו עוסק בתביעות אלו כעשור שנים. אנו מטפלים בתביעות אלו מראשיתן ועד תום הליכי ההוצאה לפועל וכבר גבינו סכומי עתק מהרשות הפלסטינית לטובת לקוחותינו.

עו"ד ברק קדם עומד בראש תחום זה מתוך הבנה כי העברת כספים מכיסם של מבצעי הטרור לכיסם של נפגעי הטרור היא עשיית צדק ויצירת הרתעה שבכוחה למנוע טרור.

עורכי הדין הנוספים העוסקים בתחום זה: עו‭"‬ד‭ ‬אריה‭ ‬ארבוס‭,‬ עו‭"‬ד‭ ‬אריאל‭ ‬חיומי‭.‬